Lookin' smart i nie tylko!

16:37 5 Komentarze


Kolejne wydanie Business English Magazine nieco zaskakuje swoją treścią. Powszechnie wiadomo, że technologia rozwija się w zadziwiającym tempie i niemal codziennie media/praca/Internet donoszą o nowych wynalazkach, które wpisują się w historię. Nie oznacza to jednak, że pojawienie się latającego samochodu można przyjąć ze stoickim spokojem! Więcej na ten temat przeczytanie w sekcji In Brief, która tym razem przeszła samą siebie. Dodatkowo, Jonathan Sidor prezentuje nam niewiarygodne dane statystyczne dotyczące jednego z najgorętszych dni w roku, mimo że jest w środku zimy – Black Friday.
Redaktorzy czasopisma zaskakują nas z każdą stroną odsłaniając przed nami jeden kontrowersyjny temat za drugim! Post- Brexitowy konsekwencje dla Polski?! Bring it on! Nikogo nie dziwi (nie)sława Trumpa, dlatego wszystkich którzy mają ochotę na niemałą dawkę tzw. hej tu (nienawidzę tego spolszczenia, ale w tym kontekście pasuje idealnie),  zachęcam do przeczytania artykułu Tarnishinh Brand Trump. Legalizacja medycznej marihuany kilka kilometrów od granicy Polski? Ciekawe czym to się skończy… Tematem, który wzbudza zarówno oburzenie jak i fascynację, czyli In Vitro, zajął się Raymond Clarke, który wyciąga na światło dzienne wszystkie za i przeciw.

Temat numeru, czyli Lookin’ Smart przyda się zwłaszcza tym, którzy dopiero wkraczają do okrutnego świata pracy (niestety przekonałam się o tym na własnej skórze)… Z tym, że na tle wszystkich innych porad dotyczących rynku pracy, wskazówki zaserwowane przez BEM sprawiają wrażenie bardziej humorystycznych. O fenomenie jednej z najbardziej znanych linii lotniczych – Ryanair i jego założycielom, opowiada po raz kolejny Raymond Clarke. Poza tym, kto powiedział, że to głównie mężczyźni trzęsą internetowym światem? Koniecznie przeczytajcie artykuł o Wonder Woman sieci Susan Wojcicki!


Do tej pory Iran większości kojarzył się jednoznacznie i przyznajmy to szczerze – niekorzystnie. Janet Sandford wychodzi naprzeciw stereotypom i w swoim artykule Iran – an Unexpected Middle Eastern Jewel, udowadnia, że pierwsze wrażenie może być mylne. O gigancie Apple słyszeli chyba wszyscy, jednak większość nie ma pojęcia, że na tak konkurencyjnym rynku, firmie Apple grozi… upadek?! Blue Ocean Strategy – strategia natychmiastowego sukcesu przedsiębiorstw czy  raczej paplanina nie przynosząca żadnego pożytku?

Ze strony językowej, aktualny numer BEM po raz kolejny rzuca wyzwanie pod postacią wszystkiego, co w języku najtrudniejsze! Wyszukane słownictwo i mnóstwo przydatnych kolokacji, a do tego wszystkiego godne polecenia książki i filmy sprawiają,  że mam ochotę zabunkrować się i błyskawicznie nadrobić wszystkie zaległości, których w ostatnim czasie nazbierało się mnóstwo… Czytajcie z przyjemnością, a ja skoczę na szybkie samobiczowanie!

 Za magazyn dziękuję:
Colorful Media

Swoją kopię możecie zakupić tutaj:
http://www.kiosk.colorfulmedia.pl/glowna/236-business-english-magazine-59.html

5 komentarze

Skomentuj
toukie
AUTOR
12 lipca 2017 18:52 delete

Uwielbiam ten magazyn!
http://ksiazkowa-przystan.blogspot.com/

Odpowiedz
avatar
13 lipca 2017 10:29 delete

Muszę wreszcie kupić numer tego magazynu :).

Pozdrawiam
zakladkadoksiazek.pl

Odpowiedz
avatar
Rude Okulary
AUTOR
15 lipca 2017 07:17 delete

Dawno nie czytałam ani Business English ani English Matters i przyznam szczerze, że trochę mnie zaskoczyłaś, bo wydawało mi się zawsze, że te czasopisma nie poruszają aktualnych tematów w taki sposób jak polska prasa opiniotwórcza, tylko raczej publikują teksty... ja wiem? Bardziej ogólne i neutralne. Okazuje się, że jednak nie do końca.

Odpowiedz
avatar
Joanna
AUTOR
15 lipca 2017 17:56 delete

Myślę, że kiedyś tak właśnie było, ale od pewnego czasu tematy artykułów nawiązują do obecnych wydarzeń i nie powiem, zaskakują ;)

Odpowiedz
avatar