Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć.

21:47 12 Komentarze
18 listopada 2016 roku do polskich kin trafił jeden z najbardziej wyczekiwanych filmów tego roku (przynajmniej dla miłośników magicznego świata czarodziejów!). W internecie zawrzało! Pojawiły się miliony komentarzy, recenzji, krytycznych uwag, zdjęć, tweetów itd. Jednak, oprócz tych wszystkich kinowych atrakcji, rynek wydawniczy zapełnił się świeżutkimi publikacjami albumów i książek poświęconych Newtowi Skamanderowi i jego Fantastycznym Zwierzętom. Oczywiście nie mogłam się powstrzymać, przed zakupieniem przynajmniej części, a oto niektóre z nich:

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Magiczny przewodnik po filmie.


Autor: Michael Kogge
Tłumaczenie: Joanna Lipińska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 96
Data publikacji: 18 listopada 2016

Przewodnik oprowadza nas po filmowym świecie magicznych zwierząt, które aktualnie pustoszą ulice Nowego Jorku. Albumik został podzielony na kilka części zawierających:
- dokładny opis każdej postaci (wraz z kilkoma zdjęciami z filmu) oraz wiele ciekawostek na ich temat;
- króciutkie (niestety bardzo okrojone) informacje na temat magicznych zwierząt, nieznanych dotychczas wśród czarodziejów;
- dosyć zwięzły spis wszystkich miejsc i organizacji pojawiających się w filmie, wzbogacony o fotografie oraz profile postaci, które odgrywają tam co ważniejsze role;
- oraz spis różdżek i zaklęć użytych w ekranizacji.
Co prawda nie jest to obszerna lektura zawierająca wszystkie szczegóły z magicznego świata czarodziejów w okresie przedwojennym, jednak przewodnik spełnia swoją rolę. Jest krótki, zwięzły i zawiera najpotrzebniejsze informacje uzupełniając naszą wiedzę po obejrzeniu filmu. Dlaczego uzupełniając? Niektórzy mogli oglądać film w stanie nadmiernej ekscytacji, przez co wiele szczegółów zostało pominiętych bądź niezauważonych, dlatego uważam, że ten przewodnik jest świetnym dodatkiem do magicznej kolekcji.
P.S. Cena (zwłaszcza na stronach kilku księgarni internetowych) jest bardzo przystępna!

Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Galeria postaci.

Autor: Michael Kogge
Tłumaczenie: Joanna Lipińska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Liczba stron: 144
Data publikacji: 18 listopada 2016

Kolejna prześliczna publikacja, nieco droższa, jednak bardziej okazała i do tego w twardej okładce, poświęcona wyłącznie postaciom pojawiającym się w filmie.
                Książka zawiera dokładny (aż po podszewki) opis każdego bohatera nie pomijając takich kwestii jak wykształcenie, cechy osobowości, ubiór oraz przedmioty osobiste pojawiające się w filmie, informacje o wyznawanych wartościach i wiele, wiele innych. Jednym słowem, jest to mini biografia wszystkich osób występujących w ekranizacji wzbogacona o wiele kolorowych fotografii z planu. Po części, album może być traktowany jako rozszerzona wersja poprzedniego przewodnika, jednak zawiera kilka niespodzianek, które dodatkowo umilają lekturę.
                Pojawiające się materiały graficzne, które przypominają te z serii o Harrym Potterze, sprawiają, że sentyment do świata magii powraca ze zdwojoną siłą. Nie wyobrażam sobie, żeby jakikolwiek miłośnik/maniak twórczości J.K. Rowling nie zapoznał się z powyższymi książkami. Osobiście polecam każdemu od czarodzieja po mugola (czy też niemaga)!
Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Album do wyklejania.

Ostatnim dodatkiem o jakim zamierzam wspomnieć jest album do wyklejania wyprodukowany przez słynne przedsiębiorstwo Panini. Co prawda większość z Was może uważać to za książeczkę dla dzieci, jednak nie byłam w stanie oprzeć się pokusie, kiedy natrafiłam na to cudeńko w pobliskim sklepie. Pięknie opakowana broszurka z okładką o wyjątkowej teksturze, jest tak naprawdę podwójnym albumem, podzielonym na części: jedną poświęconą Fantastycznym zwierzętom, a drugą, zawierającą najlepsze momenty ze świata Harry’ego Pottera. Zaledwie pięćdziesięciu-stronnicowa książeczka chronologicznie przestawia nam wydarzenia z filmu oraz opis postaci i magicznych zwierząt (tym razem dokładniejsze informacje oraz przepiękne zdjęcia). Druga część poświęcona jest współczesnego światu magii i jego bohaterom. W zestawie znajdziemy dwie zakładki oraz trzy komplety naklejek, które pozwolą nam od razu zapełnić kilka brakujących zdjęć. Rozumiem, że nie każdy ma ochotę na uganianie się za dwustu czterdziestoma naklejkami, jednak sama prezencja albumu i wspaniała szata graficzna była w stanie przekonać mnie, że naklejki nie muszą być jedynie dla dzieci! Mam rację? (Błagam potwierdźcie…)

A Wy? Planujecie kupić, którąś z powyższych książek? A może macie inne, o których jeszcze nie słyszałam? :)

12 komentarze

Skomentuj
Astra Black
AUTOR
7 grudnia 2016 00:06 delete

Przyznam, że ja jeszcze nie widziałam filmu, ale planuję. To jak powrót do ukochanego świata - może trochę inny, ale tak znajomy. Uwielbiam Harry'ego Pottera.
Raczej się nie skuszę na kupno :) Choć album na naklejki brzmi fajnie.I nie jest tylko dla dzieci... Choć niektórzy twierdzą inaczej!
Teraz niestety nie mogę wydawać pieniędzy na takie rzeczy. Zaraz święta, a ja mam rodzeństwo, które liczy na prezenty :D
Pozdrawiam,
Astra

Odpowiedz
avatar
7 grudnia 2016 07:16 delete

Film na pewno obejrzę, lecz nie w kinie. Poczekam aż będzie w przystępnej cenie do kupienia na płycie. Oczywiście, że naklejki nie muszą być tylko dla dzieci!

Odpowiedz
avatar
Panna Joanna
AUTOR
7 grudnia 2016 11:24 delete

Co prawda Fantastyczne zwierzęta to nie to samo co świat Harry'ego, jednak myślę, że nie pożałujesz, kiedy w końcu obejrzysz! ;)

Odpowiedz
avatar
Panna Joanna
AUTOR
7 grudnia 2016 11:25 delete

Ja chyba również skuszę się na własną płytkę, z tym, że jeśli ma wyjść jeszcze cztery części to może warto poczekać na cały pakiet? ;)

Odpowiedz
avatar
livingbooksx
AUTOR
10 grudnia 2016 19:05 delete

Film dopiero przede mną, mam nadzieję, że będzie dość dobry bo słyszałam sporo pozytywnych opinii :) Książki na razie sobie odpuszczę, choć wyglądają rewelacyjnie. A te naklejki... widziałam w sklepie i oczy mi rozbłysły :)
Justyna z livingbooksx.blogspot.com

Odpowiedz
avatar
Panna Joanna
AUTOR
11 grudnia 2016 12:41 delete

Prawda? Ja już zdążyłam zrobić wszelkiego typu kalkulacje, w celu zebrania wszystkich naklejek :)
Nie wiem jak ja to zrobię, ale muszę dać radę! W końcu, kto powiedział, że naklejki są tylko dla dzieci?

Odpowiedz
avatar
14 grudnia 2016 11:26 delete

Ta przygoda dopiero przede mną, film obejrzę z całą rodzinką, a książka już dopisana do mikołajowej listy życzeń. :)

Odpowiedz
avatar
Panna Joanna
AUTOR
14 grudnia 2016 12:59 delete

Film Cię zachwyci, a co do książek... poczekaj aż zobaczysz jakie wspaniałości dorwałam w tym tygodniu! ;)

Odpowiedz
avatar
19 grudnia 2016 11:26 delete

Koniecznie muszę znaleźć chwilę i obejrzeć ten film, gdy juz będzie dostępny ;)

Odpowiedz
avatar
Panna Joanna
AUTOR
19 grudnia 2016 18:48 delete

Oj musisz :) ja również z chęcią obejrzę jeszcze raz, albo dwa, albo.... milion!

Odpowiedz
avatar
Margo
AUTOR
18 kwietnia 2017 16:21 delete

O Boże, potwierdzam! Potwierdzam! Brakuje mi jeszcze tylko 20 naklejek. :)

Odpowiedz
avatar
Joanna
AUTOR
20 kwietnia 2017 17:02 delete

Mi niestety trochę więcej, ale na razie zaprzestałam polować na nowe zdobycze ;)

Odpowiedz
avatar