English Matters – Big Ben

11:22 8 Komentarze
English Matters
styczeń/luty 2017

W zimowej edycji dwumiesięcznika English Matters, magazynu dla uczących się języka angielskiego, znajdziemy:

This and That
Connotations: zbiór konotacji często używanych słów w języku angielskim wraz z ich objaśnieniami oraz przykładowymi skojarzeniami.
Funny Quotes: kilka śmiesznych cytatów autorstwa znanych polityków, pisarzy i podróżników.
Ciekawostki: kilka ciekawostek związanych z kulturą i tradycją krajów anglojęzycznych, zwłaszcza Wielkiej Brytanii.
People and Lifestyle
Domestic Money Mergers -  zarządzanie budżetem domowym, w którym autor opisuje jak radzić sobie z gospodarowaniem wydatkami oraz udziela kilku porad, które pozwolą efektywnie połączyć życie małżeńskie z kontrolowaniem rodzinnych zasobów pieniężnych.
Patrice – Sweggae Man Floating Towards the Sun – artykuł poświęcony twórczości Patrice’a Barta-Williamsa, znanego muzyka reggae. Jest to krótka biografia Patrice’a skupiająca się na jego muzyce oraz inspiracjom, które skłaniają go do tworzenia. W tekście znajdziemy informacje o jego albumach, koncertach oraz filozofii życiowej.
My Passion for Languages – wywiad z poliglotką Susanną Zaraysky, skupiający się na zaletach nauki języków obcych oraz porozumiewania się w ich jak największej ilości. Susanna opowiada o swoich zmaganiach z nauką niektórych języków oraz opisuje nietypowe metody nauczania, które zyskują coraz większą popularność.
Divided Europe – tekst poświęcony tematowi Brexitu, w którym autor opisuje jego następstwa oraz prawdopodobne skutki dla pozostałych państw Unii Europejskiej. Naszpikowany politycznym słownictwem stanowi idealny przewodnik po języku specjalistycznym.

Culture
Electronic Richies – świat gier komputerowych rozwija się z nieprawdopodobną prędkością, a redakcja English Matters zagłębia się w temat, opisując profesjonalne turnieje gier, najpopularniejsze gry oraz porusza kwestię, która od pewnego czasu dręczy nas wszystkich. Czy można to nazwać sportem?
Big Ben – the Legendary Landmark – krótka historia jednego z najsłynniejszych zabytków oraz kultowych elementów kultury Wielkiej Brytanii. Autor porusza kwestię podwójnego imienia wieży zegarowej, przytacza jego historię oraz wyjaśnia jego symbolikę.
How Much Cultire Is There in Language? – artykuł poświęcony językowi. Jedynemu narzędziu, które do dzisiaj pozostaje zagadką w wielu dziedzinach. Barbara Jasińska przytacza różne definicję języka, analizuje niektóre z nich oraz próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy język może być kulturą danego państwa, oraz czy ta kultura jest w nim zawarta.
No Boxing on Boxing Day – tekst poświęcony jednemu z najbardziej zwariowanych dni w kulturze anglojęzycznej, the Boxing day, który przypada 26 grudnia. W artykule znajdziemy wyjaśnienie nadzwyczajności tego dnia oraz historię powstania tradycji.

Conversation Matters
Phenomenal Phrasal Verbs - sekcja Conversation Matters poświęcona jest Phrasal Verbs, czyli czasownikom złożonym. Artykuł podzielony jest na kilka sekcji, w której znajdziemy najbardziej przydatne frazy oraz przykłady ich użycia. Oczywiście wszystkiego dopełnia słowniczek pełen definicji niezrozumiałych słów. Druga część tekstu zawiera informacje na temat Phrasal Verbs pojawiających się w popkulturze oraz odpowiedź na pytanie używać czy nie używać? Do tego otrzymujemy stronę z ćwiczeniami, na której znajdziemy wiele przydatnych zwrotów.

Language
How to Use Adjectives with Sense Verbs - krótki tekst poświęcony różnicom między przymiotnikami a przysłówkami w języku angielskim oraz zasadami ich stosowania.
Focus of F – strona poświęcona przydatnym i popularnym słówkom na F wraz z ich wyjaśnieniami, przykładami oraz w przypadku Fish, zdjęciami.
Rack Your Brain – quiz dotyczący Big Bena, przyimków oraz ciekawych słówek, które pojawiły się w artykułach tego wydania.

Travel
Birmingham – a Phoenix from the Flames – przewodnik po Birmingham, najbardziej szkalowanym mieście w Wielkiej Brytanii. Artykuł zawiera informacje na temat jego historii, stereotypów związanych z miastem, kulturze miejsca oraz wyjątkowym zakamarkom Birmingham.

Leisure
Breakdance, an Urban Fashion – historia kultury hip hopu oraz rodzaju tańca. Tekst zawiera listę najbardziej znanych kroków, czy może raczej manewrów tanecznych oraz instrukcję ich wykonania. Dla własnego bezpieczeństwa nie próbujcie tego w domu!
Za magazyn dziękuję Colorful Media!

8 komentarze

Skomentuj
12 stycznia 2017 14:50 delete

Chciałabym wreszcie złapac to w swoje ręce, tym bardziej, że lubię Anglię <3 świetny wpis! Pozdrawiam!

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
12 stycznia 2017 14:58 delete

Bardzo dziękuję i polecam :)
Widzę, że dzielimy pasję do wszystkiego co brytyjskie!

Odpowiedz
avatar
vampireheart
AUTOR
12 stycznia 2017 19:49 delete

Muszę w końcu zapoznać się z tym pismem! :)

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
13 stycznia 2017 08:32 delete

Koniecznie :)
Świetnie pomaga szlifować język!

Odpowiedz
avatar
Amanda
AUTOR
13 stycznia 2017 10:25 delete

Kilka artykułów mnie zaciekawiło, ale i tak jednak wolę wersję do angielskiego biznesowego. ;)

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
13 stycznia 2017 11:34 delete

Business English Magazine jest następny w kolejce do zrecenzowania ;)

Odpowiedz
avatar
Ewa Smaś
AUTOR
15 stycznia 2017 21:37 delete

Powinnam częściej sięgać po te magazyny, bo są naprawdę swietne


Pozdrawiam
To Read Or Not To Read

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
16 stycznia 2017 15:00 delete

Zdecydowanie powinnaś ;)

Odpowiedz
avatar