Businessowy weekend językowy!

15:27 20 Komentarze

 
Business English Magazine
Wydanie specjalne 5/2017

Wydanie specjalne magazynu językowego Business English zaskakuje nie tylko barwną okładką, ale również różnorodnością treści, którą zawiera. Numer 5 został podzielony na 9 różnych sekcji: popular culture, trends, fashion, music, on location, sports, money, technology i language.

Popular Culture
The Tale of Talent Shows oraz Famous Showbiz Families oraz Moviemakers and Shakers, czyli artykuły na czasie, poruszają bardzo bliskie nam tematy. Każdy kraj ma własny, niepowtarzalny program, który chwyta za serca miliony widzów. Taki programem jest również American Idol, którego popularność przeszła najśmielsze oczekiwania. Czym zaskoczy nas Brytyjska edycja popularnego muzycznego show?
Któż z nas nie słyszał o jakże popularnych rodzinach Hollywood? Kardashian, Pitt, Osbourne czy Jackson, to jedynie kilka z nazwisk, o których możemy przeczytać w obecnym numerze. Jakby tego było mało, BEM tworzy listę 10 mężczyzn, którzy podbijają filmowy świat nie tylko przystojnymi twarzami.

Trends
Eurovision – Puppet on a String, Tough Times at the Top i Fascinated by Fame to zbiór tekstów, poruszających kwestię długowieczności scenicznej. Czy w dzisiejszym świecie istnieje prosty, a zarazem skuteczny sposób na zdobycie sławy? Jak utrzymać się na scenie dłużej niż 120 minut? Zajrzymy za kulisy Eurowizji, przyjrzymy się upadkom największych sław oraz znajdziemy odpowiedź na pytanie, które nurtuje każdego z nas. Co powoduje naszą fascynację celebrytami?
Fashion
Czyli typowa sekcja modowa oraz Red Carpet Posh Frocks, zabiorą nas za kulisy rozdań Oskarów, Złotych Globów i festiwali, podczas których wytwornie ubrane gwiazdy paradują niczym po wybiegu. Co kryje się za udaną stylizacją, jak ubrać się modnie i wygodnie oraz jak nie popełnić światowego faux-pas.

Music
Sekcja muzyczna, w której znajdziemy dwa artykuły – World’s Richest Rock ‘n’ Rollers oraz The Music Must Go On…, rozerwie nas statystykami. Steve Sibbald wyrusza na wyprawę odkrywając nieskończone pokłady złota płynącego z muzyki. Nie tylko literatura zyskuje pośmiertną sławę. Według BEM, gwiazdy, które opuściły nasz świat nie przestają zarabiać na… przekonajcie się sami!

On Location | Sports | Money | Technology
To działy, w których przeczytamy o miejscach pełnych blichtru i rozrywki (Sussing Out the Hotspots), kontrowersyjnych decyzjach sportowych i nie tylko (When Controversy Reigns), wielkich sercach wielkich ludzi (Giving a Little Back) oraz o tym co w blogosferze huczy (Blogs to Bring Home the Bacon), czyli jak media społecznościowe opanowały nasz świat (Setting Your Sites High).

Business Language
Tym razem sekcja językowa przetestuje naszą pamięć oraz znajomość idiomów i iście gwiazdorskich kolokacji. Podołacie? Ostrzegam, że łatwo nie będzie! ;)


Business English Magazine
Marzec/kwiecień 58/2017

Wiosenna edycja BEM przywita nas iście gwiazdorską okładką, na której znajdziemy nazwisko pojawiające się na ustach całego świata. Czy zaskoczy nas obecny numer najlepszego magazynu językowego?

In brief | Moments in Business History
Kilka tematów na topie, mianowicie – jaki wpływ wywierają kolory na odpowiednich przedstawicielach władzy? Jak podkręcić swoje tempo i jednocześnie reputację? Czy warto podążać za kultem marki? iPhone czy smathphone? Oto jest pytanie…

Poland | International
Odrobinę geograficzna sekcja uraczy nas artykułami na temat relacji sąsiedzkich, pocztówkowych stereotypów i liczb, które nigdy nie kłamią (Czech Mate: Investigating in… Czechia). NATO in the Post-Truth Age wyjaśni nam na czym polega szaleństwo NATO i sprawdzi, czy agencja w rzeczywistości osiągnęła punkt zwrotny. Jednakże, żeby rozluźnić tę napiętą atmosferę, NASA’s Wonder Women przedstawi nam historię kobiet, które rewolucjonizują mizoginistyczne dążenie do władzy. W wartościowym artykule School’s in Session przeczytamy o krajach, które osiągnęły absolutny szczyt w zapewnianiu jak najlepszej edukacji. Dowiemy się również o miejscach, w których szkoła jest kochania, a nie omijana…

Cover Story
Okładkowy szał Trumpowy. Na czym polega fenomen czterdziestego piątego prezydenta Stanów Zjednoczonych? Przyjrzymy się jego drodze do władzy, zerkniemy do rodzinnego albumu, odwiedzimy Kevina w Nowym Jorku i nauczymy się kilku przydatnych zwrotów o chwytliwej nazwie Trumpisms!

Business People | Business Woman | Business Trends
Czyli wszystko o biznesie. Poznamy historię Evana Spiegla, który zrewolucjonizował media społecznościowe (A Snapshot of Evan Spiegel) oraz Eileen Fisher, prekursorki wygodnej mody (Eileen Fisher – Simplicity Personified). Dowiemy się w jakich celach najlepiej używać aplikacji randkowych (New Job? It’s a Date) oraz zajrzymy do sejfów, które nie zawsze ukrywają to co się świeci… (The Sneakerheads of Wall Street).


Money | Travel |Technology
Najpotrzebniejsze, najprzyjemniejsze, najużyteczniejsze (dla każdego w innej kolejności). Czy Brexit wpłynie na przepływ Szkockiej czy może trafi na lodową górę (Scotch Whisky on the Rocks)? Lód, ziąb i wyludnienie – czyli druga strona Finlandii (Finland – Land of a Thousand Lakes) oraz studnia bez dna czyli rewolucja w branży samochodowej (Charging Ahead).

Managing People
Słyszeliście o TEDzie? Jeśli nie, to koniecznie przeczytajcie o pomysłach Chrisa Andersona oraz jego objechanych wyprawach (Chris Anderson – a Man with Ideas Worth Sharing). Picking Up That Pay Rise, czyli ciąg dalszy walki o równouprawnienie, tym razem w kwestiach zawodowych. Nie bądź kolejną personą non-grata, o niezbyt mile widzianych cechach, które zrujnują naszą karierę już na początku (Breaking the Habit).

Business Language | Influential People | Book & Film Reviews
Poprawić czy przekonwertować? Zrewidować czy odnowić? A do tego co-numerowy test pamięciowy. Chodakowska, Strauss i Nader, co wspólnego ma ze sobą ta nietypowa trójca? Oraz o tym co warto przeczytać i obejrzeć.
A cały wiosenny numer BEM uświetni dodatek Fintech, do pobrania na www.business-english.com.pl

 Za możliwość przeczytania i zrecenzowania magazynów dziękuję
Colorful Media!


20 komentarze

Skomentuj
Dorota Ka
AUTOR
8 kwietnia 2017 15:37 delete

Business English jutro wjeżdża do mnie na blog ;) fajny ten numer ;)

Odpowiedz
avatar
8 kwietnia 2017 17:15 delete

Uwielbiam ten magazyn, szczerze, to wolę go nawet od English Matters :D Wydanie specjalne bardzo mi się podobało, ale ja od czasów wyborów, czekałam tylko na artykuł o Trumpie, dlatego już nie mogę się doczekać, aż przeczytam ten nowy numer :)

Odpowiedz
avatar
12 kwietnia 2017 18:51 delete

Nieee, te magazyny zdecydowanie nie są dla mnie.

Odpowiedz
avatar
Nataliaaa
AUTOR
12 kwietnia 2017 19:56 delete

Koniecznie musze sobie kiedyś taki magazyn zamówić! :)
Pozdrawiam i zapraszam do mnie~ Nataliaaa
http://happy1forever.blogspot.com/

Odpowiedz
avatar
15 kwietnia 2017 21:01 delete

Tak zazdroszczę ludziom, który opanowali angielski na takim poziomie, by móc z czystym sumieniem prenumerować ten magazyn. Niestety, u mnie do takiego poziomu jeszcze daleko.

Odpowiedz
avatar
15 kwietnia 2017 21:24 delete

Dawno nie zaglądałam do tych magazynów. Mój angielski na tym cierpi, ale niestety brakuje czasu na wszystko.

Odpowiedz
avatar
17 kwietnia 2017 10:08 delete

Długo współpracowałam w Colorful media. Bardzo lubiłam te gazetki, ale brak czasu wolnego niestety mnie pokonał i wygrały repetytoria i anglojęzyczne książki :)

Odpowiedz
avatar
Joanna
AUTOR
17 kwietnia 2017 12:50 delete

Lecę sprawdzić Twoje zdanie na temat tego numeru ;)

Odpowiedz
avatar
Joanna
AUTOR
17 kwietnia 2017 12:50 delete

Koniecznie daj znać jak Ci się podobał ;)

Odpowiedz
avatar
Joanna
AUTOR
17 kwietnia 2017 12:51 delete

Daj znać jak Ci się podoba ;)

Odpowiedz
avatar
Joanna
AUTOR
17 kwietnia 2017 12:51 delete

Możesz spokojnie zacząć od English Matters, w którym tematy są bardziej przystępne a język dużo prostszy! ;)

Odpowiedz
avatar
Joanna
AUTOR
17 kwietnia 2017 12:52 delete

Skąd ja to znam...? ;)

Odpowiedz
avatar
Joanna
AUTOR
17 kwietnia 2017 12:52 delete

Dzięki książkom progres jest zdecydowanie szybszy, jednak magazyny stanowią miłą odskocznię od czasu do czasu ;)

Odpowiedz
avatar
Natalia M.
AUTOR
18 kwietnia 2017 11:40 delete

Angielski to moja zmora, a za rok piszę maturę, przydało by się przyłożyć w końcu, a myślę że ten magazyn to całkiem świetny pomysł.
Buziaki :*
Fantastic books

Odpowiedz
avatar
20 kwietnia 2017 11:30 delete

Okazja, aby odświeżyć swój angielski język biznesowy. :) W zasadzie tak dawno już do niego nie wracałam. :)
Bookendorfina

Odpowiedz
avatar
Joanna
AUTOR
20 kwietnia 2017 17:01 delete

Na pewno warto spróbować! ;)
Powodzenia w nauce i staraniach!

Odpowiedz
avatar
Joanna
AUTOR
20 kwietnia 2017 17:02 delete

Może warto spróbować z BEM? ;)
Polecam!

Odpowiedz
avatar
Claudia Ann
AUTOR
30 kwietnia 2017 07:48 delete

Też czytuję wydanie biznesowe. Najbardziej zaskoczył mnie artykuł z Trumpem, gdzie powiedziano o jego zdolnościach aktorskich :)
Pozdrawiam,
Zagubiona w słowach

Odpowiedz
avatar
Joanna
AUTOR
1 maja 2017 14:34 delete

Fakt, jego występy telewizyjne i filmowe mogły umknąć i przyznaję, że dopóki nie przeczytałam tej informacji i nie zerknęłam na zestawienie filmów, w których wystąpił Trump, zupełnie o tym zapomniałam ;)

Odpowiedz
avatar