February Reading List!

17:03 27 Komentarze

     Styczeń już za nami, a wraz z nadejściem nowego, zimowego miesiąca, przyszedł czas na kolejną listę Do Przeczytania, edycja Luty 2017. Pierwszy raz podzielę się tą listą z Wami i mam nadzieję, że wejdzie mi to w krew. 

Kolejne pozycje na nadchodzące lutowe wieczory, popołudnia, poranki, a tak i czasem noce to:
(Kolejność przypadkowa!)

Hrabia Monte Christo Cz.1
Aleksander Dumas
Dzieje niezwykłych losów oficera marynarki, Edmunda Dantesa, poznajemy w momencie wpłynięcia do Marsylii trójmasztowca „Faraon”, na którym objął on, po śmierci dowódcy, stanowisko kapitana. Wydaje się, że przed młodym człowiekiem rozpościera się teraz pasmo sukcesów, szczególnie że czeka też na niego ukochana Mercedes, z którą wkrótce ma wziąć ślub. Niestety, tuż przed swoją śmiercią dowódca poprosił Edmunda, by ten dostarczył do Paryża pewne dokumenty, które podczas rejsu zostały zabrane z Elby, gdzie uwięziony był Napoleon.
Ten fakt pomaga zazdrosnym o jego sukcesy ludziom napisać donos, w wyniku którego Edmund trafia na lata do więzienia w twierdzy If. Okrucieństwo wyrządzone Dantesowi przez tych, których miał za przyjaciół, odebrało mu miłość, wolność i naiwną radość życia. Mroczne lochy twierdzy If zabiły łatwowiernego młodzieńca, ale jednocześnie uformowały człowieka świadomego i uwolniły wielkiego konstruktora misternego planu oddania sprawiedliwości tak wobec wrogów, jak i przyjaciół, wedle ich zasług i przewinień.
Hrabia Monte Christo wyrusza zatem szlakiem zemsty z portu Marsylia…
źródło opisu: http://www.wydawnictwomg.pl/hrabia-monte-christo-czesc-1

Araf
Elif Shafak
Araf znaczy czyściec. Tu spotkasz się z samym sobą.
Omer, Abed i Piyu. Każdy z nich niedawno przyjechał do Stanów Zjednoczonych na studia w Bostonie. Omer pochodzi z Istambułu, robi doktorat z nauk politycznych, szybko adaptuje się w nowym miejscu i zakochuje się Gail - biseksualnej intelektualistce o skłonnościach samobójczych. Gail jest Amerykanką, która we własnym kraju i we własnej skórze czuje się nie na miejscu. Abed jest biotechnologiem, którego martwi sposób prowadzenia się Omera, niespodziewana wizyta matki i stereotypowy sposób postrzegania Arabów w Ameryce. Piyu to Hiszpan, który ma zostać dentystą wbrew lękowi przed ostrymi narzędziami; nieustannie niepokoją go latynoscy krewni jego niestabilnej emocjonalnie dziewczyny - Algre.
Z upływem czasu ich relacje ewoluują tak samo jak ich postrzeganie siebie, własnych ojczyzn i kraju, w którym przyszło im żyć. Araf to opowieść o tożsamości, wykluczeniu i przynależności. Wyprawa w świat obsesji w poszukiwaniu nadziei, miłości i przyjaźni.
źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,68078,ARAFJak płatki śniegu
Denise Hunter


Eden Martelli jest zbyt pochłonięta ucieczką z sideł śmierci, by uświadomić sobie, że zmierza prosto w ramiona miłości.
Klucząc wiejskimi drogami, ona i jej oniemiały synek, zmuszeni są kryć się przed ludźmi. Zatrzymani przez awarię samochodu, bez grosza przy duszy i szans na nocleg – nie mają żadnego pomysłu na przetrwanie Bożego Narodzenia w Summer Harbour.
Pomocny i zaradny Beau Callahan doskonale rozwiązuje problemy… innych ludzi. Odszedł z biura szeryfa, aby prowadzić rodzinną plantację choinek świątecznych, ale nadal nie pogodził się ze śmiercią rodziców i nie ma sił, by stawić czoła samotności podczas świąt.
Kiedy na progu jego domu staje poszukująca pracy Eden, Beau widzi w niej odpowiedź na swoje modlitwy. Kobieta budzi zaufanie, jest bardzo sumienna i… ujmująco piękna. Z czasem okazuje się jednak, że skrywa wiele tajemnic.
U progu Bożego Narodzenia Eden dopada przeszłość.
Beau zrobiłby wszystko, by ją chronić, ale kto ochroni jego przed uczuciem do kobiety, która boi się zaufać komukolwiek?
źródło opisu: http://lubimyczytac.pl

Jak gdybyś tańczyła
Diane Chamberlain

Czy kłamstwo lepsze jest od najgorszej prawdy? Czy wydarzenia z przeszłości mogą wpłynąć negatywnie na przyszłość? Czy rodzina może nas skrzywdzić? Jak pogodzić się z prawdą?
Molly ma fajne życie, ciekawą pracę, kochającego męża i… pilnie strzeżoną tajemnicę z przeszłości. Ich rodzina wkrótce się powiększy – pojawi się w niej adoptowane dziecko, tymczasem Molly walczy z niepewnością i lękiem. Czy pokocha maleństwo, którego nie urodziła? Czy będzie dobrą matką? Uświadamia sobie, że prawdziwa rodzina powinna być zbudowana na prawdzie. Dwadzieścia lat wcześniej w tragicznych okolicznościach straciła ukochanego ojca. Nigdy nie wybaczyła bliskim kłamstw, jakimi ją karmili. Odeszła z domu i przed światem udawała sierotę. Teraz musi wyznać mężowi, że jej matka wcale nie umarła na raka, a jej krewni wciąż mieszkają w Morrison Ridge, małej miejscowości w Karolinie Północnej. Co więcej, Molly ma dwie matki – adopcyjną i biologiczną. I obie nigdy o niej nie zapomniały. Molly boi się teraz, że wyznanie prawdy przekreśli jej największe marzenie, by zostać matką i zrujnuje jej małżeństwo. Skoro pragnie być dobrą mamą, musi jednak znaleźć sposób, by pogodzić się ze swoją przeszłością i uwierzyć w przyszłość.
źródło opisu: http://lubimyczytac.pl

Amerykańska sielanka
Philip Roth

Bohaterem Amerykańskiej sielanki jest Szwed Levov, uwielbiany sportowiec w szkole średniej w Newark, który dorasta w czasach powojennej prosperity. Żeni się z miss stanu New Jersey, dziedziczy po ojcu fabrykę rękawiczek i przeprowadza się do kamiennego domu w sielskiej osadzie Old Rimrock. I nagle, pewnego dnia w 1968 roku, opuszcza go piękny amerykański sen o szczęściu.
Oto ukochana córka Szweda, Merry, wyrosła z kochającej, bystrej dziewczynki na zamkniętą, fanatyczną nastolatkę zdolną do niebywale brutalnego aktu politycznego terroryzmu. Z dnia na dzień Szwed zostaje wyrwany z wytęsknionej amerykańskiej sielanki i rzucony w odmęty szaleństwa. Przykuwająca, napędzana żalem, wściekłością i głębokim zrozumieniem dla opisywanych postaci, powieść ta jest arcydziełem Rotha.
źródło opisu: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/ksiazka/4178/A...

W ciemnym mrocznym lesie
Ruth Ware


Nora jest autorką kryminałów, która niechętnie opuszcza swoje londyńskie mieszkanko. Gdy nieoczekiwanie otrzymuje zaproszenie na wieczór panieński przyjaciółki, z którą nie miała kontaktu od dziesięciu lat, z oporami godzi się na spędzenie weekendu na wsi. Tam jednak wpada w szpony przeszłości, przed którą próbowała uciec przez ostatnią dekadę. Uwięziona na odludziu, w złowieszczym szklanym domu, osaczonym przez upiorną widownię mrocznego lasu, trafia w sam środek śmiertelnie niebezpiecznej intrygi. Wstrząsające wydarzenia sprawią, że będzie musiała stawić czoło nie tylko mordercy, ale i własnej przeszłości.
źródło opisu: http://lubimyczytac.pl

Czytaliście? Polecacie? A może mam się trzymać z daleka od którejś z tych pozycji?
Póki co zapowiada się intrygująco, przeraźliwie, brutalnie, smutnie, radośnie i niesamowicie! 
A to jeszcze nie wszystko. W ramach swojego ambitnego planu, zamierzam jednocześnie zabrać się za jedną z najlepszych serii ostatnich lat. Serii, na podstawie której nadal powstaje wciągający serial. Sagi, którą pokochał cały świat. Domyślacie się o co chodzi? Zgadujcie :) 

A już wkrótce kolejna recenzja, ostatniej już części Endgame. Reguły Gry!

27 komentarze

Skomentuj
1 lutego 2017 18:21 delete

Żadnej z tych książek jeszcze nie czytałam, ale kilka z nich mam w planach. Takich odleglejszych, ale mam ;-)

Odpowiedz
avatar
1 lutego 2017 18:34 delete

Ja też nie znam żadnej z wymienionych tytułów, ale jak tylko przeczytasz, podziel się opinią. Może warto je wcisnąć do swoich planów :)
Zgaduję - chodzi o Grę o tron? :P
Buziaki ;*
Magda

Odpowiedz
avatar
1 lutego 2017 19:07 delete

"Jak gdybyś tańczyła" jest przepiękna, serdecznie Ci ją polecam :)

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
1 lutego 2017 19:42 delete

Hmmm... skąd ja to znam :)

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
1 lutego 2017 19:43 delete

Trafiony zatopiony :)
A recenzjami podzielę się na pewno!

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
1 lutego 2017 19:43 delete

Być może od niej zacznę, dziękuję ;)

Odpowiedz
avatar
[Kasia]
AUTOR
1 lutego 2017 21:10 delete

Właściwie każda z tych książek mniej lub bardziej mnie ciekawi :) Chętnie poczytam o Twoich wrażeniach :) W swoich planach na pewno mam Dumasa i Chamberlain, ale chętnie dopiszę coś ciekawego, jeżeli okaże się warte uwagi :)

Odpowiedz
avatar
vampireheart
AUTOR
1 lutego 2017 21:43 delete

Pozycja numer jeden znajduje się też na mojej liście czytelniczej. Okropnie mi wstyd, że jeszcze jej nie przeczytałam.

Odpowiedz
avatar
Erato Czyta
AUTOR
2 lutego 2017 00:28 delete

Szczerze powiedziawszy nie czytałam żadnej z tych książek, ale moje zainteresowanie wzbudziła "W ciemnym mrocznym lesie" :) Zapowiada się jak dla mnie ciekawie.
Udanej lektury :)

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
2 lutego 2017 08:15 delete

W takim razie ciąży na mnie presja! To nic, lubię wyzwania, a niezadowolonych czytelników nie chcę mieć na sumieniu ;)

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
2 lutego 2017 08:16 delete

Mi również. Pamiętaj, lepiej późno niż wcale ;)
Tak sobie wmawiam!

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
2 lutego 2017 08:16 delete

Dziękuję ;)
Bardzo chętnie podzielę się wrażeniami i być może zdecydujesz się po nią sięgnąć.

Odpowiedz
avatar
Anna D
AUTOR
2 lutego 2017 10:20 delete

Wszystkie propozycje są bardzo ciekawe, ale jeśli będziesz miała możliwość sprawdź czy "Hrabia Monte Christo jest kompletny, bo zdarzało się w przeszłości tego wydawnictwa, że były to wersje okrojone.

Odpowiedz
avatar
2 lutego 2017 12:07 delete

Wszystkie książki są bardzo ciekawe, każda na swój sposób proponuje nam przygodę czytelniczą. :)

Odpowiedz
avatar
Ewa Smaś
AUTOR
2 lutego 2017 14:17 delete

Też bym przeczytała Hrabiego, ale aktualnie muszę zmęczyć Lalkę a nie dam rady dwóch klasyków na raz :c

Pozdrawiam
toreador-nototread.blogspot.com

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
2 lutego 2017 15:48 delete

Dziękuję za wskazówkę ;)
Do tej pory wszystkie książki z MG, które posiadam, są w stanie nienaruszonym, więc mam nadzieję, że Hrabia również będzie :)

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
2 lutego 2017 15:49 delete

Mam nadzieję, że po przeczytaniu będzie dokładnie tak jak napisałaś!

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
2 lutego 2017 15:50 delete

Lalka! Jedna z lektur, które przypadły mi do gustu ;)
Oczywiście, jeśli nie lubisz klasyków, to nie ma co się nimi zadręczać ;)

Odpowiedz
avatar
Anna D
AUTOR
2 lutego 2017 18:47 delete

To raczej kwestia wycięcia całych fragmentów tekstu by było mniej stron, W przypadku "Braci Karamazow" tego wydawnictwa nie zamieszczono podobno ostatniego rozdziału.

Odpowiedz
avatar
3 lutego 2017 16:00 delete

Mam ogromną ochotę przeczytać książkę "W ciemnym mrocznym lesie" :)
Dzisiaj dostałam akurat kupon na 40% na tę książkę w Costa Coffee :)
Takie okazje to ja lubię.

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
3 lutego 2017 19:55 delete

Wow! Nic, tylko kupować! ;)
Jeśli przeczytasz ją wcześniej niż ja, to z chęcią przeczytam Twoją recenzję :)

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
3 lutego 2017 19:55 delete

Mam nadzieję, że nie dotknie to mojego pięknego Hrabiego...

Odpowiedz
avatar
4 lutego 2017 10:56 delete

Ciekawi mnie książka "Jak płatki śniegu" bardzo chętnie po nią sięgnę.

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
4 lutego 2017 13:19 delete

Jak tylko ją przeczytam, to na pewno dam znać czy warto ;)

Odpowiedz
avatar
Ewa Smaś
AUTOR
6 lutego 2017 16:56 delete

Uwielbiam klasyki, tyle że nie polskie xd. A Lalka niestety należy póki co do tych, które chcą mnie zanudzić

Odpowiedz
avatar
[Kasia]
AUTOR
8 lutego 2017 20:07 delete

Bić nie będę - nawet jak mi książka nie przypadnie do gustu :):)

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
9 lutego 2017 10:37 delete

Uuuff... to po stresie ;)
Chociaż mam nadzieję, że jednak przypadnie Ci do gustu!

Odpowiedz
avatar