English Matters – Focus on Speaking

11:27 6 KomentarzeEnglish Matters
Wydanie specjalne
styczeń/luty 2017

Zimowe wydanie specjalne magazynu English Matters zawiera:

This and That
• How to Sound More Articulate – kilka wskazówek ułatwiających elokwentne wypowiadanie się w języku angielskim.
• New Words in English – lista nowych słów wraz z objaśnieniem, które pojawiły się w języku angielskim.
• Practise Speaking – siedem ćwiczeń przygotowanych z myślą o osobach, które mają na tyle samozaparcia i motywacji, aby ćwiczyć w domu konwersacje w j. angielskim.

 People and Lifestyle
• UnPolish Your English – wywiad poświęcony kwestii błędów popełnianych przez Polaków uczących się języka angielskiego. Specjaliści opisują najczęstsze pomyłki pojawiające się w trakcie nauki oraz polecają kilka prostych ćwiczeń, które z łatwością usuną nasz problem.
• A Way With Words – artykuł opisujący zawód speakera od podszewki. Autor tekstu prezentuje nam listę znanych osobowości, które weszły do historii za sprawą wygłoszonych mów bądź wywiadów oraz przedstawia krótką historię mówców.
• Breaking the Barriers – tekst napisany na potrzeby tych, którzy napotykają barierę podczas nauki języka obcego. W wywiadzie, autorka roztrząsa kwestię najczęstszych niepowodzeń w nauce języka angielskiego oraz wyjaśnia skąd bierze się owa „bariera” i jak działa na poszczególne grupy wiekowe.

Culture
Pop Culture in English – autor tekstu skupia się na przestawieniu wyrażeń, które zostały zapoczątkowane w kulturze rozrywki, oraz objaśnia najpopularniejsze z nich przedstawiając ich krótką historię.

Learning
Conversation Classes with a Pro – artykuł poświęcony praktycznej nauce języka angielskiego – mówieniu. Katarzyna Szpotakowska opisuje na czym powinny polegać przykładne lekcje speakingu oraz przedstawia przykładowe zagadnienia, które mogłyby pojawić się na tego typu zajęciach.
• Self-correction – a Magical Way to Master a Foreign Language – autorka tekstu objaśnia najczęstszy powód poddawania się podczas nauki języków obcych – nadmierną samokrytykę. Dodatkowo, opisuje kilka przydatnych ćwiczeń i wskazówek, które pomogą przezwyciężyć niemoc oraz udoskonalić nasze umiejętności.
• Perfecting Your Pronunciation with Smartphone Apps – krótki tekst poświęcony aplikacjom do nauki języka angielskiego, zwłaszcza wymowie.

Conversation Matters
• Breaking the Ice – sekcja poświęcona zwrotom, które ułatwią komunikację. Tekst podzielony jest na kilka tabelek, z których każda zawiera listę ciekawych wyrażeń, pojawiających się w kontekście różnych wydarzeń towarzyskich.

Language
• Mastering Idioms – artykuł dotyczący spędzających sen z powiek idiomom, które na dobrą sprawę mogą być bułką z masłem. Autor przedstawia krótką historię idiomów, objaśnia na czym polega ich poprawne stosowanie oraz tworzy listę najbardziej przydatnych z nich (które zręcznie wplecione w tekst robią niemałe wrażenie).
• Learner’s Calendar – trzydzieści ułatwiających życie zwrotów, często pojawiających się w konkretnych sytuacjach. Kalendarz (prawie jak adwentowy), zawiera listę wyrażeń stosowanych przez Brytyjczyków i Amerykanów. Na końcu pojawia się quiz sprawdzający zdobytą przez nas wiedzę.

Travel
Affordable Language Adventures – artykuł poświęcony oszczędnemu podróżowaniu oraz metodom na naukę języka za granicą (bez konieczności dożywotniego zadłużania się). Autor opisuje niekonwencjonalne sposoby nauki oraz przedstawia listę miejsc, które mogą stać się celem naszej kolejnej podróży językowej.

Leisure
Speaking for Couch Potatoes – nauka języka dla leniuchów. Tekst zawiera listę seriali, filmów, stron internetowych oraz podcastów, które pozwolą nam rozwijać umiejętności językowe bez wychodzenia z domu. 
 
Za magazyn dziękuję Colorful Media!

6 komentarze

Skomentuj
Dorota Ka
AUTOR
15 stycznia 2017 12:22 delete

Ten dodatek jest swietny, zawiera wiele cennych wskazówek.

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
16 stycznia 2017 14:57 delete

Ja również! Niedługo pojawi się recenzja Business English Magazine :)

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
16 stycznia 2017 14:58 delete

Zgadzam się, najlepsze jest to, że pomimo dużej ilości informacji, nadal czyta się go bardzo przyjemnie i nie zniechęca ;)

Odpowiedz
avatar
17 stycznia 2017 14:12 delete

I znów przydatna porcja wiedzy podana w ciekawym formacie. :)

Odpowiedz
avatar
Joan
AUTOR
17 stycznia 2017 19:30 delete

Tak jest! A przy tym bardzo szybko się ją czyta ;)

Odpowiedz
avatar